Niet meer onnodig wisselen
De afspraken borgen vanaf nu de voorspelbaarheid en begeleiding van patiënten bij het wisselen van medicijnen. Het onbeperkt wisselen van medicijnen wordt tegengegaan. De wisselingen die wel mogelijk zijn, worden goed begeleid. Ook over het niet-wisselen, bijvoorbeeld bij medische noodzaak, zijn heldere afspraken gemaakt.
Dianda Veldman, directeur-bestuurder Patiëntenfederatie: ‘Geweldig voor patiënten dat dit resultaat samen is bereikt. Hiermee voorkomen we onnodig gedoe en verwarring, en kunnen arts, apotheker en patiënt beter samenwerken aan optimaal medicijngebruik en goede farmaceutische zorg.’
Longfonds is blij dat er afspraken zijn gemaakt over het verantwoord wisselen van medicijnen. Directeur Michael Rutgers: ‘Mensen met een longziekte voelen zich soms zieker of ongezonder na omzetting naar een ander merk van hun vertrouwde medicijn. Deze afspraken moeten ervoor zorgen dat ze niet meer geconfronteerd worden met een onnodige medicijnwissel en de gezondheidsproblemen die dit met zich mee kan brengen.’
Aanvullend op de leidraad worden nog afspraken gemaakt rondom inhalatiemedicijnen. Longfonds is hierbij betrokken. De verwachting is dat deze aanvulling deze zomer gereed is.